Rozwiązania systemowe

Wspieramy efektywne zarządzanie ludźmi i organizacją
model kompetencji

Modele kompetencji

Myśląc o rozwoju ludzi i organizacji nie można pominąć kompetencji. Są one równie ważnym zasobem, jak majątek firmy. Pomagamy w opracowaniu modelu kompetencji, który może stanowić doskonały punkt wyjścia do planowania szkoleń, ścieżek kariery, udzielania konstruktywnej informacji zwrotnej oraz ciągłego doskonalenia funkcjonowania i efektywności organizacji.
wartościowanie stanowisk system wynagrodzeń

System wynagrodzeń

Opracowujemy i pomagamy wdrożyć system wynagrodzeń zasadniczych w oparciu o wartościowanie stanowisk pracy oraz systemy wynagrodzeń zmiennych dla różnych grup stanowisk. Co ważne, wiemy jak połączyć je z innymi systemami ZZL, dzięki czemu motywacja finansowa pracowników opiera się o jasne i atrakcyjne dla pracowników mechanizmy.
oceny okresowe

Oceny okresowe

Przygotowujemy systemowe, ale elastyczne w działaniu rozwiązania w zakresie okresowych ocen pracowniczych. Uwzględniając elementy kulturowe oraz dotychczasowe praktyki, potrafimy wypracować i pomóc wdrożyć taki model ocen okresowych, który będzie przyjazny, prosty w użyciu oraz pomoże wspierać zrównoważony rozwój ludzi jak i firmy. Zadbamy również o pomoc w  przygotowaniu beneficjentów systemu do jego stosowania.
ścieżki kariery i rozwoju

Ścieżki kariery

Jesteśmy w stanie wesprzeć firmę w opracowaniu ścieżek kariery, które uwzględniać będą zarówno czynniki kompetencyjne, ale również nabywane przez pracowników doświadczenia oraz ich osiągnięcia. 
Potrafimy wykorzystać możliwości, jakie stwarza struktura organizacyjna, jak również procesy.
Pomożemy także zadbać o  wdrożenie wypracowanych rozwiązań poprzez komunikację zmiany, szkolenia oraz stosowne poradniki i procedury działania.
opis stanowisk pracy

Opisy stanowisk pracy

Opis stanowisk pracy to kluczowe rozwiązanie systemowe potrzebne do bieżącego i przyszłego zarządzania strukturą organizacyjną.
Dzięki sprawdzonym w praktyce modelom pracy w tego typu projektach, potrafimy przygotować nie tylko użyteczne opisy stanowisk pracy, ale również narzędzia do ich tworzenia, które stają się własnością Zleceniodawcy. Stałym elementem współpracy jest również przeprowadzenie szkoleń dla osób, które będą odpowiadać w organizacji za aktualizację i tworzenie opisów stanowisk.

zarządzanie przez cele MBO

Zarządzanie Przez Cele (MBO)

Siła tego narzędzia zarządzania efektywnością tkwi w jego wdrożeniu w całej organizacji. Przyjęło się sądzić, że MBO, to podejście stosowane wyłącznie w działach produkcji i sprzedaży. Tymczasem wcale tak być nie musi...
Wiemy jak przeprowadzić proces budowania MBO w firmie od poziomu strategicznego, po użyteczne narzędzia wspomagające stosowanie MBO w codziennej pracy zarządczej i motywacyjnej. Co ważne, całe know-how pozostanie w Państwa firmie!

Potrzebujesz więcej informacji na ten temat? 
onboarding wdrożenie pracowników do pracy

Wdrażanie nowych pracowników

Wdrożenie nowego pracownika odgrywa kluczową rolę w skuteczności jego adaptacji oraz osiągnięcia oczekiwanej wydajności. Pomożemy w opracowaniu nie tylko wspólnych reguł, ale również planów wdrożenia dla wskazanych grup stanowisk. Uwzględnimy aspekty merytoryczne, ale również aklimatyzację w zespole oraz strategię EB firmy. Nauczymy jak wdrażać pracowników oraz przygotujemy niezbędne do tego materiały i narzędzia oceny efektywności procesu wdrożenia do pracy.
strategia HRM

Transponowanie strategii firmy na strategię HRM

To działanie jest kluczowe dla powiązania działań w obszarze HR z potrzebami działów biznesowych. Jego charakter może być warsztatowy, ale również może być kontynuowany we współpracy doradczej.
Kluczowym i początkowym działaniem jest warsztat strategiczny. jego efektem jest nie tylko opracowanie stategii działu HR, ale również jego misji, wizji, wartości oraz domen działania. Dodatkowym walorem jest poznanie know-how.

Zanim jednak wprowadzisz zmiany...

Zrób HR-owy bilans otwarcia. Zbadaj sytuację.

Faza życia organizacji

Dowiedz się na jakim etapie rozwoju jest organizacja firmy. Poznaj etap jej ewolucji lub rewolucji, które są za Wami, a które przed Wami...

Zasoby kompetencyjne

Sprawdź, jakimi zasobami wiedzy, umiejętności i postaw dyspopnujesz. Na przykład wśród kluczowych specjalistów i menadżerów...

Efektywność ludzi i organizacji

Zbadaj, co wspiera, a co przeszkadza w osiąganiu wyników oraz we wdrażaniu zmian i doskonaleniu efektywności ludzi i organizacji...

Kultura organizacyjna

Dowiedz się jaka (na prawdę) panuje w firmie kultura organizacyjna i czy sprzyja ona zmianom...

Polub i udostępnij!

Szukaj