rel="canonical"

Blog i wideo HRM

Przeczytaj.

Blog poświęcony zagadnieniom HR, zarządzaniu, systemom HRM, strategii, budowaniu efektywnych rozwiązań

Jeśli chce zobaczyć i posłuchać przewiń stronę niżej
Total Rewards: Kompleksowe podejście do wynagrodzeń i motywacji pracowników
Total Rewards to zintegrowany system wynagrodzeń, który obejmuje zarówno elementy finansowe, jak i pozafinansowe, tworząc całościowy pakiet wartości oferowany pracownikom. Niestety wiele firm w Polsce nie docenia możliwości i znaczenie wdrożenia takiego podejścia do zarządzania komponentami systemu motywacji w firmie.
Nieprzemyślane awanse wewnętrzne: Wyboista droga... nie zawsze do Sukcesu.
Nieprzemyślane awanse mogą przynieść więcej szkody niż pożytku, prowadząc do problemów, które mogą odbić się na całym zespole. A nawet zniechęcić innych do wejścia na ścieżkę kariery menadżerskiej w firmie.
Zamiast łatać wynagrodzenia, może lepiej w końcu stworzyć SYSTEM Wynagradzania?
Poniedziałek, Kwiecień 29, 2024 polityka płac podwyżki reguły wynagradzania
Warto spojrzeć na problematykę wynagradzania pracowników przez szerszy pryzmat, niż tylko chwilowe potrzeby ludzi i organizacji. A to oznacza konieczność głębszej refleksji, która musi dotyczyć całego systemu HRM i motywacji.
Czy Małe i Średnie firmy nadal mogą unikać systemowego podejścia do zarządzania personelem?
Kończą się rezerwy proste. Również w zakresie ZKL w firmach, także tych małych. Coraz większa konkurencja o pracownika, coraz większa świadomość i oczekiwania innych standardów zarządzania wśród pracowników jasno wskazują, że działania w obszarze zarządzania ludźmi muszą być coraz bardziej profesjonalne.
 Budowanie i utrzymywanie zaangażowania pracowników
Zaangażowanie pracowników jest fundamentem sukcesu każdej organizacji. Badania pokazują, że zaangażowani pracownicy są bardziej produktywni, kreatywni i lojalni wobec firmy.

Zobacz. Posłuchaj.

Zapraszam do obejrzenia i wysłuchania audycji, które miałem okazję nagrać na zaproszenie Ireneusza Osińskiego , ICAS Poland oraz Macieja Stępa.

Co buduje pozycję lidera w zespole?


Poszukiwanie inspiracji na bazie... doświadczeń armii. 

Posłuchaj, jakich inspiracji dostarcza wiedza i doświadczenie współczesnych armii w budowaniu pozycji Lidera. Podpowiedzi zaskakują trafnością w kontekście zarządzania w firmie. 

Czego biznes może nauczyć się od wojska?

Nie tylko dobre, ale i złe przykłady niszczenia pozycji lidera.

Zebrane w jednym miejscu zalecenia i wskazówki odnośnie elementów, które niszczą pozycję lidera w zespole. Sprawdź..

Zmień język, a zmienisz swoje życie. 

To, co i jak mówisz wpływa na to, co i jak myślisz...
Posłuchaj i poznaj kilka podpowiedzi, jak inaczej podchodzić do swoich myśli i relacji ze sobą i z innymi. Łyk psychologii do zastosowania nie tylko w dobie COVID (z ICAS Poland).

Kto ile zarabia?

Czyli o jawności wynagrodzeń 

Rozmowa o problemie jawności i klarowności wynagrodzeń. Czy wynagrodzenia mają być równe, czy sprawiedliwe? I kilka innych inspiracji więcej...

Płaskie struktury organizacyjne

Czy zawsze są efektywne?

O tym dla kogo takie struktury są wygodne i dlaczego? Czy zawsze warto dążyć do zmniejszania ilości szczebli zarządzania? Jakie są tego zalety, ale i wady. Sprawdź..

Czego biznes nauczył się od wojska?

Warto pamiętać i używać, tego co się sprawdza.

W codziennym zarządzaniu organizacją i ludźmi, nie pamiętamy, jak wiele ze składowych tych procesów ma swoje źródła w wojskowości i dowodzeniu siłami zbrojnymi. Inspiruje.

Jak zwalniać pracowników?


Jak zachować balans pomiędzy potrzebami stron?

Temat trudny i wymagający poszanowania drugiego człowieka ale również brania pod uwagę dobra firmy. I kilka innych inspiracji więcej...

Jak wynagradzać pracowniów w firmie budowanej na sprzedaż?

O tym co najważniejsze, aby płace działały, a nie tylko były.

Pracownicy wynagradzani nieadekwatnie do efektów nie przynoszą firmie korzyści. Niezależnie od tego, czy jest to za mało, czy za dużo pieniędzy.

Wolisz czytać, a nie słuchać?Zajrzyj na blog.

Wróć do początku tej strony.

Polub i udostępnij!

Szukaj